Двох прикордонників Мукачівського загону затримано під час одержання грошей за сприяння контрабанді сигарет

10/02/2021

Слідчі ТУ ДБР у місті Львові 9 лютого затримали «на гарячому» двох прикордонників Мукачівського прикордонного загону, які окремо один від одного сприяли переміщенню через державний кордон до Румунії тютюнових виробів.

Одного із прикордонників було затримано під час отримання 800 доларів США. За ці гроші він обіцяв громадянину надати інформацію про час та місце розміщення прикордонних нарядів, що мала сприяти незаконному переміщенню 20 ящиків сигарет орієнтовною вартістю 6 000 доларів США.

Іншого прикордонника було затримано під час одержання 900 доларів США, за які він обіцяв надати інформацію щодо часу та місця розміщення прикордонних нарядів для переміщення 30 ящиків тютюнових виробів орієнтовною вартістю 9 000 доларів США.

Наразі вирішується питання щодо оголошення двом прикордонникам підозри в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (за ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Викриття посадовців здійснювалося спільно з СБУ та ВБ Держприкордонслужби. Процесуальне керівництво здійснює Військова прокуратура Ужгородського гарнізону.