Двоє посадовців Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області підозрюються у завданні державі мільйонних збитків

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтава, повідомили про підозру двом службовим особам Головного управління ДФС у Дніпропетровській області у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України). 

За попередньою інформацією, начальник однієї із податкових інспекцій та державний ревізор-інспектор обласної фіскальної служби під час перевірки підприємства виявили значні порушення податкового законодавства. Втім, в акті перевірки їх не зафіксували. Через такі дії з державного бюджету України цьому підприємству незаконно перерахували ПДВ у розмірі понад 38 мільйонів гривень. 

Напередодні слідчі ДБР під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України та прокуратури Дніпропетровської області за оперативним супроводом працівників Управління захисту економіки в Дніпропетровській провели санкціоновані обшуки у  податковій інспекції, в комерційних підприємствах та за місцем проживання посадовців ДФС. 

За результатами обшуків, вилучено печатки, комп’ютерна техніка та документи фінансової звітності підприємств з ознаками фіктивності.

Досудове розслідування триває. У разі доведення вини, посадовцям ДФС загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.