Допоміг «зекономити» підприємцю понад півмільйона гривень - митник постане перед судом

24/03/2020

До суду скеровано обвинувальний акт відносно головного державного інспектора Слобожанської митниці Держмитслужби. Митник обвинувачується у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам  (ч. 2  ст. 364 Кримінального кодексу України). 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві. 

Слідством встановлено, що інспектор, діючи в інтересах юридичної особи-імпортера, вніс до офіційної бази даних недостовірні відомості про класифікацію обладнання для обробки деревини. Внаслідок цього власник товару розмитнив його за пільговою ставкою ввізного мита, а державний бюджет недоотримав податки в сумі понад 500 тисяч гривень.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Харківської області. Оперативний супровід – управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України.

У разі доведення вини, обвинувачуваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.