Директор теруправління ДБР у Краматорську та координатор регіонального офісу КМЄС обговорили співпрацю у сфері навчання слідчих

10/10/2019

Директор теруправління ДБР, розташованого у місті Краматорську, Артем Матвєєв провів робочу зустріч з координатором регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) у Харкові Робертом Жулкєвскі.

Основною темою зустрічі була можлива підтримка європейських партнерів у підвищенні кваліфікації слідчих Державного бюро розслідувань. Зокрема сторони обговорили можливості співпраці щодо проведення навчань та консультативних сесій для працівників теруправління Державного бюро розслідувань.

Артем Матвєєв розповів про діяльність теруправління, зокрема, він зазначив, що загалом теруправління розслідує 2815 кримінальних проваджень, а навантаження на одного слідчого сягає більше 50 проваджень одночасно. Як повідомив директор теруправління, на даний час завершено досудове розслідування у 1108 кримінальних провадженнях, у тому числі 440 проваджень вже скеровані до суду.

Директор теруправління повідомив, що у кримінальних провадженнях, досудове розслідування яких здійснювали слідчі ТУ ДБР у м. Краматорську, забезпечується належне обґрунтування висунутих обвинувачень та жодного виправдувального вироку судами не ухвалювалось.

Зважаючи на те, що біля 50% слідчих теруправління не мали попереднього досвіду роботи в правоохоронних органах, Артем Матвєєв наголосив на важливості проведення тренінгів для співробітників за найкращими європейськими стандартами.

«Між КМЄС та ДБР вже налагоджено належну співпрацю. Ми з радістю продовжимо допомагати розвиватись цьому правоохоронному органу», – заявив координатор регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу Роберт Жулкєвскі.

Роберт Жулкєвскі запевнив, що Місія готова до співпраці в напрямку організації та проведення необхідних тренінгів щодо стратегій розслідування, методів виявлення корупційних злочинів, зібрання доказів для публічного обвинувачення, враховуючи судову практику, зокрема, Європейського суду з прав людини, та інших актуальних питань.