Держреєстратора судитимуть за незаконну зміну прав власності на нерухомість, вартістю 21 мільйон гривень

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо державного реєстратора виконавчого комітету Таврійської сільської ради Оріхівського району Запорізької області. Він обвинувачується у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди при зміні права власності на нерухомість вартістю понад 21 млн. грн.

Досудове розслідування здійснювали слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що державний реєстратор, на підставі підроблених документів вніс до Державного реєстру речових прав неправдиві відомості чим лишив законного власника прав на майновий комплекс у центрі міста Запоріжжя вартістю понад 21 млн. грн.

Примітка: з метою відновлення прав потерпілого, на нерухомість накладено арешт.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Запорізької області.

Кваліфікація: зловживання своїми повноваженнями державним реєстратором, з метою отримання неправомірної вигоди, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб (ч. 3 ст. 3652 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна або без такої.