Державне бюро розслідувань у Мелітополі поки представлено однією людиною

20/09/2018

З ним «Наше місто» і поспілкувалося про долю нового правоохоронного відомства, розташованого в Мелітополі.

Невеликий кабінет у місцевому Центрі надання адмінпослуг на вулиці Чернишевського, 26 сьогодні займає 34-річний Богдан Чегіль – заступник директора територіального управління Держбюро розслідувань у Запорізькій, Херсонській областях та АР Крим.  Саме він на сьогоднішній день виконує обов'язки керівника теруправління ДБР.  Більше того, він єдиний офіційно працевлаштований співробітник.  За сорок хвилин часу, який Богда Іванович люб'язно надав, ми трохи дізналися про нього і про те, чим буде займатися ДБР в Мелітополі.

 Про ДБР в Мелітополі

Офіційно робота відомства в нашому регіоні стартує з листопада.  Днями до роботи візьмуться ще троє співробітників – кадровик, бухгалтер і фахівець з режимно-секретної роботи.  Конкурси на інші  посади поки не завершено, але після конкурсу чимало часу знадобиться на спецперевірки.

 За словами Богдана Чегіля, всього штат мелітопольського Бюро повинен налічувати 114 осіб.  Це не тільки фахівці та аналітики, бухгалтери і кадровики, керівники і техперсонал.  Це – 42 слідчих, які будуть працювати в трьох відділах, які розслідують корупційні, економічні та військові злочини.  Допомагати їм будуть два оперативних підрозділи.

 Доукомплектувати штат теруправління сподіваються за рахунок мелітопольців і мешканців регіону.  Вони можуть взяти участь у конкурсі на державну службу і стати частиною Бюро.  Зарплати у співробітників солідні.  Детальніше про вакансії в Мелітополі тут.

 Про зарплати

 На сьогодні тільки оклад  директора теруправління ДБР становить понад 45-ти тисяч гривень.  З усіма надбавками за вислугу років, секретність і звання на руки вийде близько 60-ти тисяч гривень.  Оклад слідчих і оперативних співробітників - не менше 35-ти тисяч гривень плюс надбавки.  Фахівці, що допомагають основній роботі ДБР, отримають не менше 10-ти тисяч гривень.

 При цьому, заробітна плата співробітників Бюро регламентується законодавчо і прив'язана до мінімального прожиткового мінімуму.  Тобто, у випадку інфляції, коли цей мінімум зростатиме, пропорційно збільшиться і оклад правоохоронців.

 Про офіс

 До кінця року буде завершено ремонт четвертого поверху сімейної амбулаторії, що знаходиться на вулиці Індустріальній.  Весь будинок міська влада вирішила передати для користування ДБР, розраховуючи, що податок з високих зарплат співробітників Бюро поповнить міську скарбницю.

  • Поки всі наші співробітники розмістяться на четвертому поверсі. Далі ремонт відбуватиметься на нижчих поверхах, і ми зможемо організувати конференц-зал, кабінети фахівців, приймальню, чергових, кабінети для допитів – ділиться планами Богдан Іванович.

 Про роботу

 Завдання ДБР – розслідувати кримінальні злочини, скоєні співробітниками поліції, прокуратури та СБУ, суддів і військових.

– Якщо НАБУ розслідує вузький перелік злочинів, пов'язаних із заволодінням державними коштами, з отриманням неправомірної вигоди та іншими економічними злочинами, то ми – весь інший спектр справ.  Наші функції не наглядові, а слідчі, – пояснив керівник ДБР.

 Про керівництво

 Про те, коли буде призначено директора теруправління, інформації немає ні у журналістів, ні у Богдана Чегіля.  З відкритих джерел лише відомо, що конкурс на посаду першого заступника директора виграв Каміль Примаков, який працював на різних посадах в Дніпропетровській області.  Однак коли його призначать на посаду, достеменно невідомо.

 У разі призначення Примакова першим заступником, функції керівника теруправління ДБР все одно буде виконувати Богдан Чегіль, оскільки, відповідно до закону, старший за віком заступник виконує обов'язки директора за відсутності такого.

 Про географію

 Богдан Чегіль каже, що він і його колеги будуть наполягати на перенесенні офісу теруправління до обласного центру.  Можливо, навіть в Дніпро, з подальшим «перекроюванням» зон відповідальності. Це, за словами Богдана Чегіля, полегшить роботу Бюро, оскільки навіть рішення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій приймаються судами облцентрів, а не Мелітопольським міськрайонним судом.

 Про особисте

 Богдан Чегіль одружений, виховує доньку-школярку.  Родина залишилася в рідному Нікополі, поки глава сім'ї фактично відкриває офіс ДБР в Мелітополі.  У нашому місті Богдан Іванович купувати нерухомість не має наміру.

 Згідно з декларацією, родина Богдана Чегіля володіє будинком в Нікополі загальною площею 217 квадратних метрів і двома автомобілями - Volkswagen Passat 2013 року випуску і Volkswagen Jеtta 2016 року випуску.