Державне бюро розслідувань та Офіс Ради Європи в Україні обговорили зміни до закону про ДБР

01/11/2019

30 жовтня відбулася зустріч першого заступника Директора Державного бюро розслідувань Ольги Варченко та керівників слідчих підрозділів з представниками Офісу Ради Європи в Україні Вікторією Гальпєріною та Тіграном Карапетяном.

Під час робочої  зустрічі сторони обговорили зміни до закону України «Про Державне бюро розслідувань», ухвалені парламентом у першому читанні. Представники Офісу Ради Європи України підготували свої пропозиції до законопроекту, які передали до ДБР та скерували на адресу комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

«Для нас важливим є той фактор, що до розробки законодавства з удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань долучаються експерти Ради Європи», - зазначила Ольга Варченко.     

Крім цього, на  зустрічі обговорювалось питання підготовки Інструкції, яка визначає механізм повідомлень та взаємодії правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, омбудсмена, представників суддівського та адвокатського самоврядування та інших державних органів у разі виявлення можливих фактів катування.