ДБР завершило досудове розслідування щодо посадовців слідчого ізолятору, підозрюваних у вимаганні коштів

31/08/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, завершили досудове розслідування щодо заступника начальника установи виконання покарань з оперативної роботи – начальника оперативного відділу державної установи «Одеській слідчий ізолятор» та старшого оперуповноваженого цієї установи, підозрюваних у вимаганні 2000 доларів США.

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • службові особи ДУ «Одеській слідчий ізолятор» вимагали 2000 доларів США від особи, що утримувалась в карцері ізолятора;
  • неправомірна вигода перераховувалася у гривневому еквіваленті на вказану підозрюваними банківську картку;
  • після отримання коштів особу мали перевести з карцеру до однієї із камер ізолятору та не погіршувати його умови тримання під вартою;
  • протягом 2018 року на цю картку загалом було переведено понад 2,3 мільйона гривень.

Результат: досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні завершено.

Наразі триває ознайомлення підозрюваних з матеріалами досудового розслідування.

Кваліфікація: одержання  службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, неправомірної вигоди, за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з  службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Одеського гарнізону.

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.