Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР та Моніторингова місія ООН з прав людини обговорили напрямки співпраці

14/03/2019

14 березня відбулася робоча зустріч Директора Державного бюро розслідувань Романа Труби з делегацією Моніторингової місії ООН з прав людини на чолі з Фіоною Фрейзер.

Сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Моніторинговою місією ООН з прав людини та Державним бюро розслідувань. Зокрема, мова йшла про необхідність проведення навчань для працівників ДБР за участю експертів Місії. Такі навчання, насамперед, будуть спрямовані на практичні аспекти застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження та покарання.

 «Одним із пріоритетів для ДБР є розслідування кримінальних проваджень щодо фактів катувань та жорстокого поводження з боку працівників правоохоронних органів. Саме в цьому напрямку успішні практичні кейси експертів Місії допоможуть нашим слідчим застосовувати міжнародний досвід захисту прав людини в Україні», − відзначив Роман Труба.

Учасники зустрічі також подякували одне одному за відкритість та домовились про подальшу співпрацю між Державним бюро розслідувань з моніторинговою місією ООН з прав людини.