ДБР спільно з СБУ та ДФС припинили трирічну діяльність конвертаційного центру

26/06/2019

Слідчими теруправління ДБР, розташованого у м. Хмельницькому, за оперативного супроводу СБУ та ГУ ДФС припинено діяльність конвертаційного центру, що діяв протягом 2017-2019 років.

Під час досудового розслідування викрито групу місцевих мешканців, які надавали підприємствам Київської та Хмельницької областей послуги з пособництва в ухиленні від сплати податків, шляхом незаконного формування безпідставного податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів у готівку.

Для цього було зареєстровано низку  підприємств з ознаками фіктивності у Хмельницькому та Києві. Їх реквізити використовувались для надання безтоварних фінансово-господарських операцій. На рахунки підконтрольних фірм замовники конвертації перераховували кошти за нібито придбані товари.

Надалі вказані кошти організатори конвертаційного центру обготівковували. Як наслідок, такі дії наносили шкоду економічним інтересам держави у особливо великих розмірах.

За попередніми даними, тіньовий обіг вказаного конвертаційного центру складав понад сорок мільйонів гривень.

Під час санкціонованих обшуків в учасників конвертаційного центру виявлено та вилучено грошові кошти, печатки різних підприємств. Електронні носії інформації, первинні фінансово-господарські документи.

Наразі триває досудове розслідування в межах кримінального провадження за ознаками вчинення правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу України.