ДБР розслідує закупівлю безкоштовних електронних підручників посадовцями Миколаївської ОДА на суму 15 млн грн

02/12/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, здійснюють досудове розслідування за фактом закупівлі послуг з доступу до електронних підручників посадовцями Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації та комунальним закладом «Центр фінансово-статистичного моніторингу, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів» Миколаївської ОДА.

За попередньою інформацією:

  • рішеннями Миколаївської обласної ради було виділено кошти для забезпечення доступу  учнів до використання електронних навчальних підручників та посібників на 2018-2019 роки;
  • посадовці через тендерні процедури закупили послуги з доступу до електронних підручників в однієї з приватних компаній на суму 15 мільйонів гривень.

Важливо: держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними). Відтак, закуплені посадовцями електронні підручники та посібники є безоплатно доступними в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Наразі: проведено обшуки на території Одеської та Миколаївської областей за місцями розташування розпорядників бюджетних коштів, а також за місцями розташування компаній, у яких закуповувались послуги з доступу до електронних підручників.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Миколаївської області, оперативний супровід – Управління Служби безпеки України в Миколаївській області.

Кваліфікація: заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України).