ДБР повідомило про підозру митнику, через дії якого держбюджет недоотримав понад 500 тис. грн.

20/12/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем головному державному інспектору Харківської митниці Державної фіскальної служби України.

Досудовим розслідуванням встановлено: митник, діючи в інтересах юридичної особи-імпортера, вніс до офіційної бази даних недостовірні відомості про класифікацію обладнання для обробки деревини. Завдяки діям інспектора, власник товару розмитнив його за пільговою ставкою ввізного мита.

Важливо: внаслідок дій митника, державний бюджет недоотримав податки в сумі понад 500 тисяч гривень.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області. Оперативний супровід – управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України.

Кваліфікація: зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2  ст. 364 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.