ДБР повідомило про підозру митникам, дії яких завдали державі 900 тисяч гривень збитків

18/09/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, викрили масштабні зловживання  посадовців Житомирської митниці ДФС. Керівнику відділу митного оформлення одного із митних постів та двом його підлеглим повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

За даними слідства: керівник відділу митного оформлення та двоє його підлеглих здійснювали митне оформлення нафтопродуктів за недостовірною класифікацією. Як наслідок, оформлення товарів здійснювалось за заниженими митними ставками.

Важливо: за результатами експертизи такі дії митників у 2019 році завдали держбюджету збитків на суму 900 тисяч гривень.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу та відсторонення від займаних посад.

Кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем що спричинило тяжкі наслідки (ч. 1 та ч. 2. ст. 364 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює прокуратура Житомирської області, оперативний супровід – Відділ по боротьбі з контрабандою та організованою злочинністю СБУ у Житомирській області.

Санкція статей: у разі доведення вини підозрюваним митникам загрожує  арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.