ДБР повідомило оперуповноваженим поліції про підозру у перевищенні влади

12/09/2019

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру двом оперуповноваженим Черкаського відділу поліції у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, вчиненому групою осіб.

За попередньою інформацією:

  • двоє оперуповноважених Черкаського відділу поліції ГУ Нацполіції в Черкаській області  затримали одного з місцевих жителів;
  • в подальшому правоохоронці, використовуючи кайданки, відвезли затриманого до місцевого цвинтаря, де завдали потерпілому удари;
  • у результаті таких дій затриманий отримав численні травми.

Наразі:

  • двом оперуповноваженим повідомлено про підозру;
  • до суду готується клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від посад.

Процесуальне керівництво здійснює прокуратура Черкаської області, оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки ГУНП в Черкаській області.

Кваліфікація: перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів, вчинене групою осіб. (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України)

Санкція статті: у разі доведення вини, підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.