Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР жорстко протидіє спробам розповсюдження наркотиків в прифронтових районах

22/09/2022

Працівники Державного бюро розслідувань спільно з Генеральним штабом ЗСУ та іншими правоохоронними органами проводять масштабну роботу з упередження розповсюдження наркотичних засобів в прифронтових районах. Окрім цього здійснюється комплекс заходів з руйнування вже чинних схем.

З початку російської агресії працівники ДБР та Національної поліції України розпочали розслідування у понад 270 кримінальних провадженнях щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів серед населення прифронтових районів.

Аналіз проваджень показує, що постачання наркотиків до прифронтових регіонів переважно здійснюється представниками злочинних угруповань, що виготовляють та збувають наркотики і мають сталі соціальні зв’язки. Під час документування злочинної діяльності виявлено ознаки причетності та впливу на злочинні угрупування спецслужб російської федерації.

Одним із поширених каналів доставлення наркотичних засобів та психотропних речовин у райони ведення бойових дій є використання можливостей поштових операторів.

У серпні 2022 року в результаті проведених ДБР спільних із Національною поліцією України та Військовою службою правопорядку виявлено десятки фактів одержання кримінальниками через поштового оператора наркотичних речовин та загалом вилучено близько 15 кг різних типів наркотичних засобів.

Наразі проводяться активні дії з виявлення окремих ділків та посередників, а також співучасників злочинних схем серед чиновників та представників правоохоронних органів.