Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило розслідування відносно правоохоронця з Луганщини, який спочатку зрадив Україні, а потім тікав від окупантів (ВІДЕО)

22/11/2022

Державне бюро розслідувань продовжує притягувати до відповідальності зрадників та колаборантів, які допомагали загарбникам на тимчасово окупованих територіях.

ДБР завершило досудове розслідування відносно мешканця Луганщини, який співпрацював із окупантами, однак розкаявся і здався захисникам України.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Встановлено, що після окупації населеного пункту на Луганщині правоохоронець почав працювати у так званому «Меловському районному відділі мнс лнр». Однак після кількох місяців роботи на окупантів він з каяттям та розчаруванням повернувся на підконтрольну територію України та здався правоохоронним органам.

Наразі експравоохоронець шкодує про співпрацю з ворогом та закликає своїх «колег» покинути тимчасово окуповану територію та службу у фейкових держорганах псевдо республіки.

Досудове розслідування відносно колишнього правоохоронця за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України) завершено.

Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво в досудовому розслідуванні здійснює Луганська обласна прокуратура.

Державне бюро розслідувань в чергове наголошує та застерігає усіх чиновників та правоохоронців від співпраці з російсько-окупаційними військами. Суворе покарання за такі злочини є невідворотним.

Окрім того, згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, особа може бути звільнена від кримінальної відповідальності, якщо вона на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинила і добровільно заявила органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.