ДБР завершило розслідування та оголосило в розшук двох військовослужбовців рф, які знущались над мешканцями Чернігівщини

29/07/2022

Працівники ДБР завершили досудове розслідування відносно двох військовослужбовців збройних сил російської федерації, які били та знущались з мешканців Чернігівської області.

Військовослужбовців 80-го танкового полку 90-ї гвардійської танкової дивізії центрального військового округу сухопутних військ рф оголошено у розшук.

Встановлено, що під час окупації Чернігівської області на початку березня 2022 року, загарбники впродовж декількох тижнів били та знущались з місцевого жителя та його родини. Дізнавшись, що хлопець служив в лавах Збройних сил України, росіяни приковували його у холодну пору у спідньому до стовпа на подвір’ї на тривалий час. Рашисти на очах у брата знущались з його молодшої сестри та бабусі. Окупанти намагались зґвалтувати 16-ти річну дівчину, били її прикладом по голові, душили, залякували і погрожували груповим зґвалтуванням іншими військовослужбовцями рф.
Зловмисники залишили подвір’я парубка тільки тоді, коли Збройні сили України почали деокуповувати Чернігівську область.

Підозрювані обвинувачуються у порушенні законів та звичаїв війни, жорстокому поводженні з цивільним населенням, застосуванні засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом(ч. 1 ст. 438 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 12 років.

ДБР завершило спеціальне досудове розслідування, обвинувальний акт скеровано до суду. Наразі солдатів рф оголошено у розшук.

Процесуальне керівництво здійснює Чернігівська обласна прокуратура.