ДБР завершило розслідування щодо збитків на 11 млн грн під час будівництва казарм на Одещині

02/03/2021

Слідчі ТУ ДБР у м. Миколаєві завершили досудове розслідування за фактами заволодіння бюджетними коштами під час будівництва військових казарм в Одеській області.

Слідство встановило, що посадові особи Збройних сил України у змові з представниками ТОВ організували приймання підроблених актів із завищеними обсягами виконаних робіт з будівництва казарм у Лиманському районі, за які з бюджету було сплачено понад 11 мільйонів гривень.

Серед підозрюваних:

  • начальник Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України у складі Міноборони;
  • заступник начальника управління – головний інженер Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України;
  • начальник відділу розквартирування військ і землекористування – заступник начальника Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління – тимчасовий виконувач обов’язків начальника управління Збройних сил України;
  • директор генеральної підрядної організації ТОВ;
  • директор субпідрядної організації ТОВ;
  • директор підприємства, яке забезпечувало функції технічного нагляду на об’єктах будівництва ТОВ.

Для досягнення злочинного результату учасники групи підшукали у м. Києві директора ТОВ, який мав кваліфікаційний сертифікат інженера технагляду та право здійснювати технічний нагляд за будівництвом об'єктів архітектури. Він систематично погоджував надані йому акти без жодного виїзду на будівництво.

Таким чином, службові особи замовника, генпідрядника та субпідрядника будівельних робіт підозрюються у заволодінні майном, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою, та у службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Їм може загрожувати позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Інженер технічного нагляду, який не виїздив на будівництво для перевірок, підозрюється у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Йому може загрожувати позбавленням волі на строк до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та зі штрафом до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

26 лютого 2021 року шістьом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед направленням обвинувального акту до суду.

Процесуальне керівництво здійснює Одеська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДСР Нацполіції.