Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило розслідування щодо військовослужбовця, який у Бродах скоїв смертельне ДТП під час руху військової колони (ВІДЕО)

30/06/2023

Працівники ДБР у плідній взаємодії з УВБ Держприкордонслужби завершили розслідування щодо військовослужбовця Державної прикордонної служби, який скоїв смертельне ДТП під час руху військової колони.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Встановлено, що у вересні 2022 року під час руху територією Львівської області він проігнорував червоне світло світлофора та наїхав на легковий автомобіль.

У результаті дорожньо-транспортної пригоди загинуло п’ять осіб, у тому числі одна дитина. Тяжкі тілесні ушкодження отримала ще одна неповнолітня, а інша – середньої тяжкості. Ще один пасажир отримав ушкодження середньої тяжкості.

Військовослужбовець обвинувачується у порушенні правил водіння або експлуатації бойової, спеціальної чи транспортної машини, що спричинило потерпілому тілесні ушкодження або загибель потерпілого (ч. 2 ст. 415 КК України).

Санкція статті передбачає покарання – до 10 років позбавлення волі.

Також слідчими встановлена неналежна організація руху військової техніки начальником служби Західного регіонального управління Державної прикордонної служби. Він не забезпечив координацію дій патрульної поліції по маршруту руху техніки з колоною, а також не проконтролював дії водіїв самої колони під час здійснення такого маршу.

Посадовець підозрюється у недбалому ставленні до військової службової, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Офісу Генерального прокурора.