Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило розслідування щодо вибухів у Шевченківському районному суді Києва у липні 2023 року

31/01/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування кримінального провадження щодо вибухів у Шевченківському районному суді Києва у липні 2023 року. До суду направлені обвинувальні акти щодо шести співробітників ДУ «Київський слідчий ізолятор».

Слідство встановило щосекундну хронологію подій, коли 05 липня 2023 року у конвойному приміщенні Шевченківського районного суду Києва здетонували саморобні вибухові пристрої. Вибух вчинив утримуваний у ДУ «Київський слідчий ізолятор» підсудний. Через підрив він загинув, поранення отримали два співробітники спецпідрозділу Національної поліції України, а також значних пошкоджень зазнало приміщення та майно суду.

Встановлено, що підсудному вдалось пронести саморобні вибухові пристрої до приміщення суду через службову недбалість співробітників слідчого ізолятора та конвойної служби. Зокрема, співробітники ДУ «Київський слідчий ізолятор» вивели його з камери та повели до корпусу де здійснювалась його передача конвойній службі Нацгвардії без жодного обшуку речей, у тому числі наплічника. Не провели особистий обшук та не перевірили особисті речі й працівники конвойної служби. Їх навіть не здивував той факт, що при температурі +28, людина, яку вони конвоювали зі слідчого ізолятора до суду, була одягнена у теплий светр.

Також під час обшуків у камері, де утримувався обвинувачений, правоохоронці вилучили гліцерин, каніфоль, електричні проводи та інші хімічні речовини, частина яких згідно з експертними дослідженнями входили до складу саморобних вибухових пристроїв, які здетонували у суді.

Слідчі з’ясували, що заборонені речі опинились у камері через неналежне виконання своїх службових обов’язків співробітниками слідчого ізолятора. Зокрема, троє працівників СІЗО протягом тривалого часу підробляли обов’язкові акти обшуків камерних приміщень, а фактично перевірки не проводили. Тож, утримувані мали можливість користуватися забороненими речами та предметами, які їм різними шляхами передавали зовні.

Три працівники ДУ «Київський слідчий ізолятор» обвинувачуються у службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

За цією статтею їм загрожує до п'яти років позбавлення волі. Також ще троє співробітників ізолятора обвинувачуються у службовому підроблені (ч. 1 ст. 366). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до трьох років.

Нагадаємо, у грудні 2023 року суд визнав винними 2-х співробітників конвойної служби Національної гвардії України та призначив покарання у вигляді арешту з утримуванням у дисциплінарному батальйоні для військовослужбовців строком на 2 та на 6 місяців.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.