Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило розслідування щодо правоохоронців, які незаконно утримували іноземця та вимагали у нього 10 тисяч доларів

29/01/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо керівника підрозділу одного з правоохоронних органів Києва та двох його підлеглих, які у березні 2022 року незаконно позбавили волі громадянина Швейцарської Конфедерації та громадянина України.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Фігуранти незаконно затримали чоловіків та помістили їх у кімнату для затриманих правоохоронного органу без належного документального оформлення. Вони також нібито знайшли у них наркотичні речовини, але цей факт також не був оформлено документально.

Постраждалі незаконно утримувалися в підвалі протягом 6 днів. Правоохоронці вимагали у них 10,4 тис. доларів США за не притягнення до кримінальної відповідальності за незаконні дії з наркотиками.

Вони дали іноземцю телефон аби він зателефонував до рідних та попросив у них гроші за «звільнення». Під час одного з таких дзвінків іноземець зателефонував до свого товариша, який є працівником поліції Швейцарії. Той зміг зв’язатися з українськими правоохоронними органами, які звільнили іноземця.

Троє правоохоронців обвинувачуються у насильницькому зникненні, привласненні наркотичних засобів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання службовим становищем та вимаганні вчиненому за попередньою змовою групою осіб в умовах військового стану (ч. 1 та ч. 2 ст. 146-1, ч. 2 ст. 308, ч. 4 ст. 189 КК України).

Санкція статей передбачають найтяжче покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Обвинувачені вже звільнені з правоохоронних органів.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.