Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило розслідування щодо організаторів та членів злочинної організації з Дніпра, які на наркотиках заробляли понад 1 млн грн щомісяця

23/04/2024

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо організаторів та членів злочинної організації, які масово збували психотропні речовини у місті Дніпро. За місяць ділки заробляли понад 1 млн гривень.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Організував потужну злочинну організацію мешканець обласного центру. До банди наркоторговців він залучив навіть свою власну дружину, а також місцевих правоохоронців.

Під виглядом комерції організатор взяв у оренду нежитлове приміщення, де обладнали СТО та автомобільну мийку. Додатково також зробили спеціальну замасковану від сторонніх очей кімнату, у якій і продавали наркозалежним зілля. В основному це був метамфетамін. За додаткову плату в цій кімнаті можна було також і споживати куплений товар.

Правоохоронці, серед яких були й посадовці, допомагали організатору порадами, а також обіцяли прикрити його у разі форс-мажорних обставин. Для цього вони «зливали інформацію» про заплановані спецоперації по боротьбі з наркозлочинністю.

У червні 2023 року ДБР у взаємодії з Нацполіцєю та СБ України викрили та блокували роботу всієї банди.

Під час слідчих дій у замаскованій кімнаті вилучено готівку, 51 сліп-пакет з метамфетаміном, електронні ваги, чорнові записи, мобільні телефони, банківські картки.

14 осіб, серед яких організатори та 7 вже колишніх правоохоронців обвинувачуються у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участь у ній, незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні та збуті психотропних речовин, організації та утриманні місць для незаконного вживання, психотропних речовин (ч.ч. 1, 2, 3 ст. 255, ч.ч. 2, 3, 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 317 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 13 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.