Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило розслідування щодо колишнього голови КСУ по справі про підкуп (ВІДЕО)

18/05/2021

Слідчі Державного бюро розслідувань за дорученням прокурора Офісу Генпрокурора завершили досудове розслідування щодо колишнього Голови Конституційного суду України. Він підозрюється у завідомо неправдивих показах та штучному створенні доказів захисту і підкупі свідка (ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України).

Слідством встановлено, що у 2018 році експосадовець підкупив свідка задля надання ним неправдивих показань в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України, який намагався уникнути кримінальної відповідальності у справі, де проходив як підозрюваний.

Також, упродовж 2018-2019 років колишній Голова КСУ тричі надав завідомо неправдиві показання слідчому в інтересах цього ж ексголови ВГСУ.

Наразі матеріали кримінального провадження відкрито для ознайомлення стороні захисту. Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування, обвинувальний акт буде скерований до суду.

Нагадаємо, що за результатами досудового розслідування Указами Президента України від 29.12.2020 №607/2020 та від 26.02.2021 №79/2021 підозрюваний відсторонений від посади судді Конституційного Суду України.

Указом Президента України «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України» від 27.03.2021 № 124/2021 скасовано Указ Президента України про призначення підозрюваного суддею Конституційного Суду України.

За повідомленням та матеріалами Державного бюро розслідувань, відносно колишнього Голови Конституційного Суду України НАЗК склав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Крім того, слідчі ДБР продовжують здійснювати досудове розслідування вчинення вказаною особою інших кримінальних правопорушень.