Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило розслідування щодо групи експравоохоронців-зрадників із Запорізької області, які грабували своїх колег та брали участь у пропаганді

11/01/2023

Працівники ДБР завершили спецрозслідування стосовно дев’ятьох колишніх правоохоронців із Запорізької області, які нині працюють на ворога.

На початку тимчасової окупації населеного пункту вони зрадили присязі та стали служити у фейковому правоохоронному органі рф на території смт Чернігівка Запорізької області. Щоб довести свою відданість окупантам, вони відразу здали своїх колег, які відмовились переходити на бік ворога.

Слідством також встановлено, що зрадники грабували квартири та дома своїх колишніх товаришів по службі, які евакуювались на вільну територію України. Брали участі у пропагандистських заходах окупантів, агітували вступити до лав окупантів інших правоохоронців.

Зокрема, завдяки їм лави «народной милиции» поповнили місцеві колишні правоохоронці, що були звільнені за кримінальні правопорушення.

Експравоохоронці обвинувачуються у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Запорізька обласна прокуратура.

Нагадаємо, що ДБР завершило спеціальне досудове розслідування стосовно шістьох експравоохоронців з Бердянська, які зрадили присязі та працюють на ворога.