ДБР завершило розслідування розкрадання бюджетних коштів під час будівництва житла для військових у Запорізькій області

01/06/2021

Слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування за фактом заволодіння бюджетними коштами під час будівництва військових казарм у Запорізькій області.

Встановлено, що директорка одного з підприємств – генпідрядників будівництва підробила документи щодо приймання виконаних робіт та заволоділа бюджетними коштами на суму приблизно 5,4 млн гривень.

Директорка підприємства підозрюється у заволодінні майном, вчиненому в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб, та у службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).

Їй може загрожувати позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років та конфіскація майна.

Нагадаємо, що 22 грудня 2020 року колишній начальник одного з територіально-експлуатаційних управлінь Міністерства оборони України, який виступав замовником робіт з будівництва вказаних казарм, визнаний судом винним у недбалому ставленні військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 3 ст. 425 КК України). Під час досудового розслідування заподіяні збитки державі відшкодовано.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснював Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР.

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо виявлення порушень під час будівництва житла для військових. Лише цього року слідчі ДБР у різних регіонах України вже виявили масштабні зловживання посадовців на будівництві житла для військовослужбовців на суму понад 24 млн гривень.