Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило перевірку прихованих від розмитнення товарів на Одеській митниці. Виявлено товару на понад 1,5 млрд гривень (ІНФОГРАФІКА)

11/11/2022

Працівники ДБР у взаємодії з Офісом Генерального прокурора завершили облік прихованих від розмитнення товарів на Одеській митниці.  

Усі заходи відбувалися в рамках рішень президента України та РНБО щодо протидії контрабанді та наповнення державного бюджету України.

За попередніми оцінками, вартість товару складає щонайменше 1,5 млрд гривень. Гроші від їх продажу мали б поповнити бюджет країни, що воює.

Нагадаємо, 18 жовтня працівники ДБР виявили на Одеській митниці 133 контейнери з товарами, термін розмитнення яких сплив.

Під час обшуків на території контейнерних терміналів, слідчі ДБР знайшли гелікоптер, елітні автомобілі, техніку, величезні партії взуття, у тому числі брендового, будівельні матеріали та устаткування.

Впродовж тривалого часу посадовці митниці не вжили жодних заходів щодо передачі виявленого товару уповноваженим органам для їх реалізації та направлення коштів у дохід держави. Ймовірно, йдеться про схему ухиляння від сплати податків, що призводить до втрати бюджетом значних коштів.

Документи на виявлені товари відсутні, як і відомості щодо більшості їхніх власників. Однак деякі підприємці, дізнавшись про обшуки та відреагувавши на заклик ДБР, виявили бажання повернути товар, сплативши відповідні штрафні санкції та митні збори.

ДБР запевняє, все буде згідно з Законом і країні будуть відшкодовані всі кошти.

Слідчі дії тривають. Зокрема, буде дана правова оцінка діям посадовців митниці, які в умовах повномасштабної агресії росії проти України не вжили жодних заходів для своєчасного наповнення бюджету.