Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР завершило досудові розслідування щодо 24 зрадників та колаборантів з півдня України

06/07/2023

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів з-поміж правоохоронців, посадовців та чиновників, які пішли на співпрацю з ворогом після повномасштабного вторгнення рф до України.

Працівники ДБР завершили досудові розслідування щодо 24 осіб, які оформились на роботу до незаконно створених органів на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей.

Обвинувальні акти направлені до суду.

Наразі фігуранти переховуються від правосуддя, але всі вони будуть притягнути до відповідальності згідно з українським законодавством.

До суду направлено справу щодо працівниці правоохоронного органу з Приморська Запорізької області, яка працює на окупантів та активно здає ворогу своїх земляків-патріотів. Наразі її обвинувачують за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

Завершено розслідування за статтями дезертирства та держзради й щодо колаборанта із Бердянська Запорізької області (ч. 4 ст. 408, ч. 7 ст. 111-1 КК України). Він вступив до окупаційного органу "увд" по Бердянську та Бердянському району та разом зі спецслужбами рф вилучав майно у місцевих мешканців.

До суду також направлено обвинувачення за статтею держзради (ч. 2 ст. 111 КК України) щодо двох працівників державної установи «Північна виправна колонія № 90» та ДУ «Дар’ївська виправна колонія (№10)». Вони добровільно працювали в Управлінні служби виконання покарань захопленої частини Херсонщини, що надалі увійшов до російського "фсин".

Завершено досудове розслідування за статтею держзради відносно податківиці з Генічеська Херсонської області, яка збирала податки на користь окупаційної влади.

Також за статтями держзради до суду направлено обвинувачення щодо 19 громадян з Херсону, які почали працювати у незаконно створених окупантами міліційних органах.

ДБР нагадує, що державна зрада та колабораціонізм можуть бути покараними довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Запорізька та Херсонська обласні прокуратури.