ДБР завершило досудове розслідування щодо посадовця ДСНС, який ошукав літню жінку на 234 000 гривень

27/04/2021

ТУ ДБР у Краматорську завершили досудове розслідування стосовно чинного заступника начальника управління – начальника одного з відділів ГУ ДСНС у Луганській області. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Встановлено, що у липні 2019 року посадовець вирішив скористатись програмою забезпечення житлом працівників служби цивільного захисту на умовах фінансового лізингу, за якою грошові кошти продавцю житла виплачує Державна іпотечна установа.

Через агентство нерухомості він підшукав собі трикімнатну квартиру у Сєвєродонецьку та, ввівши в оману її власницю щодо реальної вартості житла, уклав попередній договір про купівлю-продаж за 24 500 доларів США, що в еквіваленті складає 618 870 грн.

Проте, згідно зі звітом про оцінку майна, вартість квартири склала 853 200 грн, й саме таку суму отримала від Державної іпотечної установи літня жінка, яка продала квартиру посадовцю.

Однак, начальник вирішив незаконно збагатитись та взявся «допомогти» жінці конвертувати в іноземну валюту отримані нею від Державної іпотечної установи гривні. Посадовець разом з потерпілою прибув до обмінного пункту та обміняв 853 200 грн на долари США. Але передав жінці тільки 24 500 доларів – різницю між реальною вартістю житла та узгодженою з потерпілою ціною. Гроші у сумі 234 330 грн підозрюваний залишив собі.

Таким чином, посадовець ДСНС обвинувачується у заволодінні чужим майном шляхом обману, що завдало значної шкоди потерпілому (ч. 2 ст. 190 КК України).

У разі доведення вини обвинуваченому загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Луганська обласна прокуратура. Оперативний супровід – УСБУ в Донецькій та Луганській областях.