ДБР завершило досудове розслідування щодо керівника одного з відділів ГУ Нацполіції, підозрюваного в отриманні 207 тис. грн

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо начальника одного із відділів ГУ Нацполіції у Вінницькій області, який підозрюється в отриманні неправомірної вигоди у розмірі 207 тисяч гривень. 

Досудовим розслідуванням встановлено:

  • правоохоронець  отримав неправомірну вигоду від директора комерційної структури;
  • за кошти правоохоронець обіцяв вплинути на слідчих та змусити  закрити кримінальне провадження щодо підприємця за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Вінницького гарнізону  Центрального регіону України, оперативний супровід -  ВБКОЗ Управління Служби безпеки України у Вінницькій області.

Матеріали досудового розслідування передані на ознайомлення стороні захисту, після чого справу буде скеровано до суду.

Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України).

Санкція статті у разі доведення вини, правоохоронцю загрожує покарання у вигляді штрафу розміром від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі  на строк від 2 до 5 років.