Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР затримало зрадника, призначеного окупантами «заступником міністра промисловості» Харківщини (ВІДЕО)

26/10/2022

Державне бюро розслідувань продовжує викривати зрадників та колаборантів, які прислужували росіянам під час окупації українських міст та селищ. Чергового з них затримано у Харкові.

До активної фази агресії рф колаборант працював головним державним інспектором одного з митних постів Харківської митниці, а коли прийшли росіяни — став «заступником міністра з промисловості» окупаційної адміністрації.

В умовах цинічного знищення агресором промисловості захопленої частини регіону, зрадник «зосередився» на активному вербуванні місцевого населення переходити на сторону рф. Зокрема, він підбирав кадри для окупаційної митниці, яка мала розташовуватися між тимчасово окупованою частиною Харківщини та так званими «лнр» та «днр». Для кандидатів зловмисник організував навчання та перевіряв знання російського законодавства.

Крім того, він займався і пропагандою. Вимагав публічно поширювати символіку країни агресора, а також був одним з головних дійових осіб під час «святкування» дня прапора рф у Куп’янську.

Втім, запустити в роботу окупаційну митницю йому так і не судилося. ЗСУ звільнили Куп’янськ, а він вирішив сховатися у Харкові, де його місце проживання встановили та затримали працівники ДБР.

Наразі затриманому повідомлено про підозру у добровільному зайнятті посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади та пособництві державі-агресору (ч. 5 ст. 111-1 та ч. 1 ст. 111-2 КК України.)

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Процесуальне керівництво здійснює Харківська обласна прокуратура.