ДБР затримало військовослужбовця, який продавав пальне

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, затримали командира батареї однієї з військових частин в районі проведення Операції об’єднаних сил, який продавав пально-мастильні матеріали місцевим мешканцям.

За попередньою інформацією: військовослужбовець привласнював пально-мастильні матеріали, які призначались для заправки військової техніки, та змушував підлеглих вивозити пальне з території військової частини до приміщення ангару, де його купували місцеві мешканці.

Важливо: за попередніми підрахунками, військовий  продав  пально-мастильних матеріалів на загальну суму понад 250 тисяч гривень.

Відбулося  затримання військовослужбовця в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після отримання ним чергової суми неправомірної вигоди у сумі 8 тисяч гривень.

Примітка: під час обшуку у службовому кабінеті затриманого виявлено 9 тисяч доларів США, які, ймовірно, отримані від незаконних оборудок з військовим майном.

Наразі: вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Військова прокуратура Луганського гарнізону. Оперативний супровід -  Управління захисту економіки Головного управління Національної поліції в Луганській області та Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Кваліфікація: викрадення, привласнення військовослужбовцем військового майна, а також заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 410 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, військовому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років.