Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР затримало високопосадовця управління Держпраці, який організував системні побори під час видачі дозвільних документів

25/05/2023

Працівники ДБР у взаємодії із СБУ затримали заступника начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, який організував схему поборів під час видачі дозвільних документів та сертифікатів про проходження навчання з охорони праці.

Чиновник брав гроші з підприємств, навчальних закладів та навіть студентів за видачу сертифікатів про проходження навчання з охорони праці, посвідчень з охорони праці, атестацію робочих місць за умовами праці, а також дозволів на експлуатацію машин та устаткування підвищеної небезпеки.

Свою злочинну діяльність посадовець Держпраці розгорнув на території Чернівецької області. Чиновник видавав такі документи масово, тому щомісяця «заробляв» до 200 тис. грн.

Правоохоронці затримали посадовця 24 травня під час одержання 72 тисяч гривень від представника одного із закладів спеціалізованої освіти Чернівців за видачу сертифікатів про проходження навчання з охорони праці.

Чиновнику повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Вирішується питання щодо обрання посадовцю запобіжного заходу та відсторонення його від посади.

Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька обласна прокуратура.