ДБР затримало слідчого поліції, який отримав 3 тисячі доларів США від підозрюваного

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань затримали слідчого одного з районних відділів Головного управління Національної поліції у м. Києві під час отримання ним 3 тисяч доларів США від підозрюваного у кримінальному провадженні.

За попередньою інформацією: слідчий вимагав 3000 доларів США від підозрюваного. За гроші він обіцяв не вживати заходи для арешту майна чоловіка.

Примітка: згадане майно підлягає обов’язковому арешту та може бути конфісковано судом на користь держави.

Відбулося: затримання правоохоронця в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після отримання другої частини неправомірної вигоди у сумі 2 000 доларів США.  Затриманому повідомлено про підозру.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Генеральна прокуратура України, оперативний супровід - Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України та Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції.

Кваліфікація: одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого їй службового становища (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, правоохоронцю загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.