ДБР затримало слідчого Нацполіції, який продавав інформацію з обмеженим доступом, у тому числі в Росію

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, затримали слідчого Головного управління Національної поліції в Харківській області під час несанкціонованого розповсюдження ним інформації з обмеженим доступом.

За попередньою інформацією: правоохоронець незаконно розповсюджував інформацію з обмеженим доступом стосовно інших осіб, яка зберігається та оброблюється у спеціальних автоматизованих підсистемах. За такі послуги слідчий отримав кошти у сумі 16350 грн. 

Відбулося затримання правоохоронця у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України під час чергового випадку продажу інформації.

Важливо: слідством встановлені неодноразові факти отримання правоохоронцем  коштів з території Російської Федерації — імовірно за розповсюдження інформації з обмеженим доступом.

Наразі: вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням  у кримінальному провадженні здійснює Військова прокуратура Київського гарнізону.

Кваліфікація:  несанкціоновані перехоплення або копіювання інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, якщо це призвело до її витоку (ч. 2 ст. 362 Кримінального кодексу України).