Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР затримало шахрая, який під виглядом співробітника СБУ намагався видурити з київського підприємства півмільйона доларів (ВІДЕО)

31/10/2022

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ затримали шахрая, який видавав себе за співробітника Служби безпеки України. Він пообіцяв власникам одного зі столичних підприємств домовитись з керівництвом Служби та Ради національної безпеки і оборони не включати їх компанію до санкційного списку РНБО. Свої послуги шахрай оцінив у 500 тис. доларів США.

Підприємство займалось виготовленням металообробних верстатів. До складу керівництва донедавна входив громадянин російської федерації, депутат так званої державної ради республіки Крим.

Після початку повномасштабної російської агресії підприємство звільнило росіянина, але почало шукати консультанта щодо потенційного ризику все ж таки потрапити до санкційних списків Ради Національної безпеки і оборони України.

Шахрай дізнавшись про це «вийшов» на керівництво компанії та запропонував свої послуги.

28 жовтня псевдоспівробітника СБУ затримали під час передачі першого траншу у 250 тис. доларів США.

Надалі з’ясувалося, що чоловік перебуває у розшуку за вчинення умисного вбивства за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 115 ККУ).

Зловмиснику повідомлено про підозру в шахрайстві, що вчинене в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.