ДБР затримало прикордонника, який вимагав від підлеглого гроші за переведення на нове місце служби

26 липня 2020 року слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, затримали військовослужбовця однієї з військових частин Держприкордонслужби у місті Львові.

За попередньою інформацією, військовослужбовець вимагав та одержав від свого підлеглого 600 доларів США за сприяння у переведенні його на нове місце служби та невключення його до списків нарядів по патрулюванню державного кордону  (ч. 3 ст. 368 КК України).

Посадовець був затриманий в порядку статті 208 КПК України після одержання ним неправомірної вигоди.  Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру, обрання відносно нього запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.

У разі доведення вини затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні  здійснює військова прокуратура Львівського гарнізону Західного регіону. Оперативний супровід – ВБКОЗ  Управління Служби безпеки України у Львівській області.