ДБР затримало прикордонника під час одержання хабара за спряння у незаконному переміщенні тютюнових виробів через держкордон

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, 27 липня 2020 року, за матеріалами та спільно з працівниками УСР в Закарпатській області ДСР Нацполіції та Управління ВВБ «Захід» Держприкордонслужби, затримали дільничного інспектора прикордонної служби «Саловка» відділу прикордонслужби «Тиса» Чопського прикордонного загону під час одержання неправомірної вигоди.
 
За попередньою інформацією, інспектор вимагав та одержав 600 доларів США  за сприяння у незаконному переміщенні тютюнових виробів через державний кордон України шляхом надання інформації щодо часу та місця розміщення прикордонних нарядів.

Попередня кваліфікація - прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою поєднане з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Наразі проводяться допити свідків, вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру. Також готується клопотання щодо обрання відносно нього запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади.  

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Ужгородського гарнізону Західного регіону України.