ДБР затримало посадовця Укртрансбезпеки за системне вимагання хабарів у перевізників (ВІДЕО)

11/06/2021

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо протидії корупції серед чиновників та представників державних інституцій

Слідчі Територіального управління ДБР у Києві затримали виконувача обов’язків керівника Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, який вимагав від приватних підприємців, які займаються нерегулярними пасажирськими перевезеннями, сплачувати «данину» від 500 до однієї тисячі доларів США щомісяця.

Встановлено факт вимагання у київського власника маршрутних таксі щомісячної оплати у розмірі 700 доларів США. За ці гроші посадовець обіцяв не створювати штучних перешкод у підприємницькій діяльності, а також не притягувати підприємця до адміністративної відповідальності за відсутність маршрутних листів.

Чиновника затримали «на гарячому» під час передачі другої частини хабаря у сумі 500 доларів США.

Вирішується питання щодо оголошення посадовцю про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальний супровід у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура, оперативний – ДБР.