ДБР затримало посадовця КМДА, який систематично брав данину з київських автоперевізників на сотні тисяч доларів (ВІДЕО)

27/07/2022

Працівники ДБР затримали одного із заступників начальника департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації, який систематично брав хабарі від приватних автобусних перевізників столиці.

Чиновник КМДА шантажував столичних перевізників перешкодами у роботі, якщо ті не будуть сплачувати данину. Посадовець розробив схему, за якою перевізники мали сплачувати щоденну фіксовану плату з кожного із сотень автобусів, які виходили на рейс у Києві.

У посередники він взяв свого близького друга, який очолював одне з державних підприємств столиці.

Задокументовано, що чиновник вимагав від співвласника трьох київських підприємств, які здійснювали автобусні перевезення пасажирів, 100 тис. доларів США за безперешкодну підприємницьку діяльність та ще 120 тис. американських доларів - за продовження 4 договорів на перевезення пасажирів. При цьому, відповідно до умов воєнного стану, київська влада мала автоматично продовжити дію цих договорів до кінця війни.

Для того, аби підприємець швидше ухвалив «правильне рішення», зловмисники постійно тиснули на нього, проводили позапланові перевірки підприємств щодо дотримання умов договорів та правил перевезення пасажирів, складали акти про штучні порушення.

До початку повномасштабної російської агресії перевізник вже «сплачував» данину посадовцю, що також задокументовано працівниками ДБР.

Постійний тиск чиновників сприяв підвищенню тарифів на перевезення для громадян, що своєю чергою збільшувало соціальне навантаження на мешканців столиці.

ДБР затримало високопосадовця та його спільника «на гарячому» під час одержання чергового хабаря у сумі 220 тис. доларів США.

У межах розслідування кримінального провадження за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Карається позбавленням волі на строк до 12 років з конфіскацією майна), тривають першочергові слідчі дії. Проведено 8 обшуків, у тому числі у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання їм запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

Нагадаємо, що у жовтні 2021 року працівники ДБР виявили факти системної корупції в КМДА, яка може коштувати місцевій громаді десятки мільярдів гривень.