ДБР затримало патрульного поліцейського під час одержання неправомірної вигоди від колеги

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Краматорську, затримали поліцейського батальйону патрульної поліції Управління патрульної поліції в Донецькій області під час одержання ним неправомірної вигоди від колеги.

За попередньою інформацією: правоохоронець вимагав та одержав від своєї колеги неправомірну вигоду у сумі 1 тисячі доларів США. У разі несплати коштів, правоохоронець погрожував звільненням колеги зі служби за дисциплінарний проступок. Також правоохоронець вимагав та одержав 2 тисячі гривень за вирішення питання щодо збільшення потерпілій розміру премій.

Відбулося: затримання правоохоронця в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України під час одержання ним другої частини неправомірної вигоди.

Примітка: під час особистого обшуку у правоохоронця виявлено речовину рослинного походження (попередньо – марихуана), яка направлена на експертизу.

Наразі: вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання відносно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від займаної посади.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Донецької області. Оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки в Донецькій області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Кваліфікація: одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.