Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР затримало одного із керівників митного поста «Чорноморськ-порт» на вимаганні хабаря за експорт зерна

09/02/2023

Працівники ДБР продовжують системну роботу щодо протидії зловживанням на митниці та збільшенню таким чином надходжень до державного бюджету України.

Так, працівники ДБР затримали колишнього начальника митного поста «Чорноморськ-порт» Одеської митниці Державної митної служби України. Його було викрито на хабарництві.

Зокрема, митник, який наразі обіймає посаду начальника відділу оформлення цього ж митного поста, вимагав 4 тис. 100 доларів США за безперешкодне переміщення через кордон вантажівок із зерновими культурами та отримання на них необхідних експортних сертифікатів EUR1.

Тривають невідкладні слідчі (розшукові) дії, встановлюються інші факти отримання хабарів та інших причетних до зокрема хабарництва на митниці. У фігуранта та осіб, які можуть бути причетні до цього злочину, були проведені обшуки. Серед іншого було виявлено майже 100 тис. доларів США готівкою.

Планується повідомлення про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Щодо затриманого колишнього начальника митного поста «Чорноморськ-порт» до суду направлене клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і відсторонення від посади.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.