ДБР затримало на Сумщині пожежника, який намагався викинути отриманий хабар у вікно

30/09/2021

Працівники ДБР затримали начальника одного з міськрайонних відділів Державної служби з надзвичайних ситуацій в Сумській області, який вимагав хабар у місцевого підприємця за можливість безперешкодно вести бізнес.

Підприємець планував відкрити магазин, а працівник ДСНС почав вимагати у нього 1 тис. доларів США за обіцянку не створювати штучних перешкод підприємцю у його діяльності, а також не влаштовувати спеціальних перевірок.

29 вересня 2021 року у приміщенні ДСНС підприємець передав хабар. Коли посадовець зрозумів, що передача грошей відбувається під контролем правоохоронців, він швидко вибіг у туалет, кинув гроші у вікно та помив руки, аби позбутися слідів. Проте вся грошова сума була вилучена, а посадовця затримали працівники ДБР.

Слідчі дії тривають, вирішується питання повідомлення затриманому про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Сумська обласна прокуратура, оперативний супровід – Нацполіція.