ДБР затримало керівника регіонального управління Держекоінспекції, який вимагав хабар за можливість розпочати роботу АЗС

18/08/2021

Працівники Територіального управління ДБР Миколаєва затримали т.в.о. начальника одного із регіональних управлінь Державної екологічної інспекції України, який вимагав у підприємця 5 тис. доларів США за можливість розпочати роботу автозаправної станції.

У Миколаєві приватний підприємець побудував АЗС та займався оформленням її діяльності. Посадовець Держекоінспекції зауважив директору АЗС, що заправці загрожує заборона на роботу через певні порушення. Він запропонував директору АЗС за хабар «вирішити» питання та не заважати роботі.

Надалі він залучив посередника, який організував отримання неправомірної вигоди.

ДБР затримало посередника «на гарячому» під час отримання другої частини неправомірної вигоди у сумі 4 тис. доларів США. Того ж дня був затриманий і сам посадовець Держекоінспекції.

Проводяться першочергові слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою за попередньою змовою (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Миколаївська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР та Нацполіція.