ДБР затримало інспектора патрульної поліції під час отримання ним коштів від водія

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, затримали інспектора патрульної поліції Фастівського відділення поліції Головного управління Нацполіції Київської області під час отримання неправомірної вигоди від водія.

За попередньою інформацією: правоохоронець вимагав від водія 14 тисяч гривень за непритягнення до адміністративної відповідальності за керування автомобілем у нетверезому стані.

Відбулося: затримання  поліцейського в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, під час отримання чергової частини неправомірної вигоди.

Наразі: вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру.

Процесуальне керівництво здійснює прокуратура міста Києва, оперативний супровід – Головне управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області.

Кваліфікація: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті: у разі доведення вини поліцейському загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, з конфіскацією майна.