ДБР затримало двох керівників виправних колоній, які продавали продукти харчування

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, затримали двох заступників керівників держустанов Південно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, розташованих у Харківській області під час збуту продуктів харчування придбаних для  засуджених.

За попередньою інформацією: посадовці списували продукти харчування для засуджених, закуплені Міністерством юстиції, та продавали їх оптовими партіями з території виправних колоній Харкова.

Важливо: за два місяці протиправної діяльності, задокументовано розкрадання та продаж продуктів харчування посадовцями на суму понад 500 тисяч гривень.

Відбулося затримання двох посадовців та посередника в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Примітка: під час спроби виїзду з території однієї із колоній двох мікроавтобусів із продуктами, вилучено близько трьох тон замороженого м’яса та риби.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області. Оперативний супровід — управління Служби безпеки України в Харківській області.

Наразі: затриманим повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Кваліфікація: у разі доведення вини, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.