Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР затримало чергових хабарників у військкоматах. На Донеччині уникнути мобілізації коштувало дві тисячі доларів, на Дніпропетровщині – чотири

03/08/2022

Бюро продовжує системно викривати представників військкоматів та правоохоронців, які допомагають уникати мобілізації за гроші.

На Донеччині працівники ДБР затримали начальника одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Краматорська та його посередника - правоохоронця, які вимагали хабар у призовника за зняття його з військового обліку.

За 2 тис. доларів США військовозобов’язаному мешканцю Краматорська пообіцяли надати довідку про непридатність до військової служби із виключенням його з військового обліку.

Правоохоронця затримали у місті Дніпро під час передачі військовозобов’язаному довідки про непридатність до військової служби.

Цього ж дня у Краматорську затримано начальника одного з районних військкоматів, який оформлював цю довідку. Під час обшуків у зловмисників виявили гроші, а також зброю та боєприпаси, походження яких з’ясовується.

Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Натомість у Дніпрі працівники ДБР затримали на хабарі військовослужбовця одного з відділів Дніпровського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За 130 тис. грн він обіцяв своєму знайомому призовнику допомогти уникнути мобілізації.

Його знайомий вже кілька разів не з’являвся по повістці й працівник військкомату обіцяв поговорити з «потрібними людьми» і таким чином допомогти уникнути мобілізації.

Працівники ДБР спільно із СБУ затримали спритника «на гарячому» під час одержання неправомірної вигоди.

Правоохоронцю з Краматорська та військовослужбовцю з Дніпра повідомлено про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Начальнику одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Донеччини повідомлено про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди службовою особою, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).

Максимальна санкція статей передбачає покарання до 10 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Донецька обласна прокуратура та Дніпровська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону.

Нагадаємо, днями слідчі ДБР викрили на хабарі від призовника начальника одного з Полтавських районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.