ДБР запобігло завданню державі 2,5 млн гривень збитків

21/01/2022

Працівники Державного бюро розслідувань викрили службових осіб Держпродспоживслужби на розтраті бюджетних коштів та запобігли завданню збитків державі.

Слідчі ДБР встановили, що наприкінці 2021 року керівництво держустанови вирішило придбати програмне забезпечення за 2,5 млн гривень. Проте правоохоронцям стало відомо, що аналогічна програма вже була закуплена раніше та успішно використовувалась у роботі.

До реалізації злочинного плану держслужбовці залучили підприємця, який мав стати переможцем тендеру та нібито створити необхідне програмне забезпечення. «Оборудку» було проведено з численними порушеннями законодавства у стислі строки, аби встигнути здійснити закупівлю в межах бюджетного року.

Після проведення аукціону ділки склали підроблені документи про виконання робіт та перерахували кошти на рахунок підрядника.

А вже після новорічних свят зловмисники мали розділити гроші між всіма учасниками схеми.

Втім завдяки своєчасним діям слідчих ДБР, прокурорів та працівників СБУ втрат бюджету вдалось запобігти.

Наразі кошти арештовано на рахунках приватного підприємства.

Проводиться ряд обшуків.

Попередня кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Після проведення ряду судових експертиз буде вирішено питання остаточної кваліфікації дій правопорушників та повідомлення про підозру.

Процесуальне керівництво здійснює Офісу Генерального прокурора, оперативне супроводження – СБУ.