Загальні питання, що відносяться до компетенції
Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області
Донецька, Луганська області
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області
АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська області
Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Харківська області
Кіровоградська, Миколаївська, Одеська області
Вінницька, Житомирська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька області

ДБР запобігло створенню каналів наркотрафіку у виправних колоніях

31/01/2022

Завдяки кропіткій роботі ДБР перед судом постануть два працівники виправних колоній, які намагалися організувати канали наркотрафіку за місцем роботи

Працівники Територіального управління ДБР Хмельницького завершили досудове розслідування стосовно інспектора «Ладижинської виправної колонії №39», який спробував занести до колонії наркотики під виглядом продуктів харчування. Обвинувальний акт скеровано до суду.

У серпні 2021 року працівник колонії заніс до закладу наркотики у поліетиленовому пакеті, який помістив у банку з варенням. Він планував продати наркотичну речовину засудженому. Незаконний «товар» було виявлено під час особистого догляду.

 


Також слідчі Теруправління ДБР Миколаєва завершили досудове розслідування стосовно інспектора «Вознесенської виправної колонії №72», який хотів налагодив збут наркотиків засудженим.

У жовтні 2021 року працівник колонії вирішив підзаробити та «на прохання» засуджених купив наркотики та намагався занести їх на роботу. Наркотичні засоби були виявленні під час огляду в особистих речах правоохоронця.

Обидва працівники колоній обвинувачуються у незаконному придбанні, перевезенні, зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу (ч. 2 ст. 307 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснюють обласні прокуратури, оперативний супровід – ДБР.