ДБР запобігає незаконному розповсюдженню наркотиків – судитимуть працівників ДСНС, поліції та військовослужбовця

02/08/2021

Cлідчі та оперативні працівники Державного бюро розслідувань продовжують системну боротьбу із незаконним обігом наркотиків та регулярно запобігають таким злочинам у різних областях України.

 

Наркоцентр у гаражі Очакова

Одним з епізодів цієї протидії  є викриття злочинного угруповання в Очакові, до якого входили військовослужбовець, співробітник Державної служби України з надзвичайних ситуацій та цивільна особа.

Слідчі Теруправління ДБР Миколаєва закінчили досудове розслідування стосовно військовослужбовця, співробітника ДСНС України та цивільної особи, які налагодили схему збуту наркотиків та психотропних речовин на території Миколаївської області.

Спільники з січня по квітень 2021 року в гаражі цивільного учасника групи фасували та зберігали наркотики і психотропні речовини. Вони збували наркотики, або особисто в руки за готівку або гроші перераховувались на банківські картки.

Під час обшуків у гаражному та підсобному приміщеннях слідчі ДБР вилучили приблизно кілограм наркотичних засобів та психотропних речовин.

Члени угруповання обвинувачуються у незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні з метою збуту наркотичних засобів та психотропних речовин, а також збуті психотропних речовин за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 307 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Миколаївська обласна прокуратура, оперативний супровід – СБУ.

 

Поліцейські примушували наркозалежного виготовляти наркотики для продажу

Працівники Територіального управління ДБР Полтави за сприяння внутрішньої безпеки Нацполіції завершили досудове розслідування стосовно двох оперуповноважених Павлоградського райвідділу поліції в Дніпропетровській області, які примушували наркозалежного чоловіка виготовляти для них психотропну речовину «амфетамін».

Щоб змусити 53-річного чоловіка працювати на них, поліцейські погрожували у разі відмови притягнути його до кримінальної відповідальності.

Вони постачали чоловіку складові наркотичних речовин, а він переробляв їх у придатний для вживання стан. Готову «продукцію» поліцейські забирали для подальшого продажу.

22 квітня 2021 року під час отримання амфетаміну оперуповноважених затримано. Цього ж дня їм повідомлено про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб  (ч. 3 ст. 307 КК України).

29 липня 2021 року обвинувальний акт стосовно вже колишніх поліцейських направлено до Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – СБУ.


Наркотичні та психотропні речовини несуть загрозу життю за здоров’ю українців. Сумна практика цих злочинів свідчить про непоодинокі випадки участі у функціонуванні каналів наркотрафіку посадовців та працівників державних органів.

Особливу увагу співробітники ДБР приділяють розслідуванню злочинів щодо збуту наркотиків у місцях позбавлення волі. Адже ці злочини стають можливими лише за участю посадовців.

Завдяки роботі ДБР у цьому напрямі за перше півріччя 2021 року до суду були направлені 73 обвинувальні акти стосовно 82 осіб,  переважна більшість з яких – це співробітники Державної кримінально-виконавчої служби та поліцейські.

Серед останніх фактів: