ДБР закликало припинити замовні інформаційні кампанії

Державне бюро розслідувань засуджує будь-які замовні інформаційні кампанії, тим паче, ті, що мають на меті дискредитувати людину – її гідність, репутацію та особисте життя. Такі речі є недопустимими в нашій країні, яка відстояла право на свободу, та ціною життя своїх громадян захищає незалежність.

Формування Державного бюро розслідувань, конкурс на керівні посади виявив низку негативних кампаній, скерованих проти директора Бюро, його заступників, учасників конкурсів, а також членів конкурсних комісій. Як правило, такі матеріали з’являються на одних й тих самих інформаційних ресурсах та не набувають широкого поширення. Тим не менш, вони носять системний характер та дискредитують новий правоохоронних орган.

При цьому наголошуємо, що завжди можна побачити різницю між явно замовними матеріалами та якісними журналістськими розслідуваннями. Ми переконані, що конструктивна критика робить нас сильнішими. Ми вдячні за журналістські розслідування Сергія Андрушка, команди «Наші гроші» та інших журналістів, які проводять аналітичну роботу та підіймають гострі питання. Ми не ігноруємо жоден із таких сюжетів, також аналізуємо свою роботу і завжди готові до співпраці зі ЗМІ.

Напередодні Дня Незалежності закликаємо організаторів інформаційних атак припинити це робити, а ті ЗМІ, які розповсюджують явно замовні матеріали, згадати, що свобода слова передбачає також відповідальність – перед своїми громадянами та своєю країною.